Povlečení z bavlněného plátna

Vybíráte ložní soupravu a máte vysoké nároky nejen na kvalitu, ale provedení a samotný komfort, které vám bude při spánku poskytovat? Povlečení z bavlněného plátna vás bude doslova hýčkat, jelikož hebkost mu propůjčuje svým složením bavlna. Komu by se nelíbily měkoučké polštáře, hřejivá peřina a jemná náruč v bavlněném povlečení, ze kterého se vám nebude chtít vstávat? V tom případě si určitě bavlněné povlečení užijete plnými doušky. 

Díky bohaté nabídce si to doma doslova vyšperkujete, protože skočit do nadýchané postele, která vypadá i na pohled fantasticky nebude žádný problém. Ať se rozhodnete pro povlečení, které zapadne do dětského pokojíčku nebo ložnice zařízené do skandinávského stylu, díky širokému  výběru různých vzorů sladíte místnost k dokonalosti. 

Kde seženu povlečení?

Povlečení si doma můžete i ušít a není na tom nic složitého. Návody jak na ušití vlastních lůžkovin najdete na internetu nepřeberné množství. Můžete si výsledný produkt nakombinovat podle svého vkusu, obohatit o krajky či volánky. Pakliže se na to i tak necítíte, máte obavu z výsledku a nebo zkrátka nemáte doma šicí stroj, který by vám pomohl práci urychlit, protože ušít si povlečení ručně by vyžadovalo velkou míru času, úsilí a trpělivosti, můžete si zajít do obchodu s ložním povlečeníma vybrat si už hotový produkt. 

Materiály ložního povlečení

Pro lenošení u pohádek se nabízí jako pohodlná varianta mít po ruce nějakého chlupáčka. Takové povlečení z mikroplyše si vás bude doslova hýčkat. Na trhu však patří mezi nejpopulárnější povlečení z bavlněného plátna. Na omak je hladká, v zimě zahřeje, v létě trochu ochladí a navíc při praní snese vysokou teplotu 60°C, což je velmi hygienické. Bavlněné povlečení se při prvním praní trochu srazí, jeho nevýhodou je, že se musí po vyprání žehlit kvůli mačkavosti. Krepové povlečení uvítá každý, kdo má rád snadnou údržbu, jelikož zde naopak povlečení žehlit nemusí. Na trhu můžete taky objevit ještě flanelové povlečení, které zahřeje nebo luxusnějšího vzhledu z bavlněného saténu. Povlečení z makosaténu nebude dělat žmolky. Na trhu se objeví už i povlečení z jersey materiálu. Například maminky, kterým se líbí vzor na teplákovině s potiskem ušijí dětské povlečení do jejich postýlky. Jeho výhodou je hřejivost, měkkost a nepopsatelná radost dítěte.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *