PRŮVODCE NÁKUPEM: JAK VYBRAT SPRÁVNÉ POVLEČENÍ

Dobrý noční spánek je jen tak dobrý jako povlečení, ve kterém spíte. I když je toho hodně na zvážení, vaše rozhodování vám v tomto článku ulehčíme. Pokud nevíte, kde začít, měly by vám pomoci naše 4 hlavní kroky při nákupu povlečení:

  1. Vyberte si velikost
  2. Vyberte požadovaný materiál a povrchovou úpravu, včetně počtu nití
  3. Zvažte své barevné schéma
  4. Najděte svůj dokonalý styl – včetně zapínání a typů polštářů

Velikost povlečení

Velikosti povlečení jsou u nás standardizovány. Pro maximální útulný potenciál zjistíte, že povlečení je navrženo tak, aby bylo o něco větší než matrace, pro kterou je vyrobeno. Pro větší pohodlí se někteří lidé rozhodnou velikost zvětšit.

Počet vláken

Počet vláken doslova znamená počet vláken na čtvereční cm látky a obvykle se používá pouze v souvislosti s bavlnou. Čím vyšší je počet vláken, tím je bavlna luxusnější.

Povlečení 100% bavlna

Bavlna je přírodní vlákno, takže povlečení ze 100% bavlny znamená 100% přírodní. Je měkčí než syntetické povlečení a také prodyšnější, takže nabízí chladný a pohodlný spánek. Bavlna je také trvanlivá a snadno se o ni stará – lze ji prát často a při vysokých teplotách. Bavlněné povlečení je tak velice oblíbené. Je rovněž vhodné pro alergiky.

Povlečení 100% len

Len je také 100% přírodní, ale odolnější než bavlna. Díky neutrálnímu PH je antistatický a hypoalergenní. Je prodyšný a reguluje tělesnou teplotu.

Hedvábí

Hedvábí je luxusní tkanina, kterou mnoho lidí nepoužívá, jednoduše proto, že nerozumí výhodám. Je to náročné, ale stojí to za to, pokud hledáte něco, co je pro vás skvělé a zdravé. Protože hedvábí zadržuje vlhkost , spánek na hedvábných prostěradlech dokáže s vaší pletí a vlasy zázraky. Probudíte se svěží, vaše pokožka bude zářit a vaše vlasy budou mít zdravý lesk. Je také přirozeně hypoalergenní , takže pro lidi, kteří trpí astmatem nebo alergiemi, je hedvábí skvělým řešením.

Směs bavlny/lnu.

Všechny vlastnosti bavlny s prodyšností/trvanlivostí lnu, uvolněné a velice příjemné. Vhodné nejen na na povlečení, ale i na přikrývky.

Satén – vazba, která vytváří lesklý vzhled, jemný a hedvábný na dotek, pro luxusní noční spánek.

Jednobarevné nebo vzorované povlečení? 

Povlečení v pevných barvách může být elegantní a jednoduché a může dát vaší ložnici trendový hotelový styl. Plné barvy mohou také přispět k relaxačnímu a zenovému prostoru, což je skvělé pro ukončení po dlouhém dni. Tajemství vytvoření ložnice ve stylu ústupu s jednobarevným povlečením je považovat ložní prádlo za monochromatické barevné schéma.

Vzorované povlečení má své výhody. Pokud si přejete vyzvednout akcentní barvy z místnosti, vzorované povlečení vám poskytne flexibilitu při použití malých dávek této barvy, aniž by to bylo zdrcující. Tradiční a romantické styly povlečení mají květinové vzory, které mohou zahrnovat barvy z celého pokoje.

3D povlečení

3D povlečení je v poslední době velice populární. Jedná se o velice moderní prvek Vaší ložnice a nebo dětského pokoje, který na první pohled určitě zaujme svým moderním a poutavým vzhledem. 3D povlečení existuje mnoho druhů a vzorů.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *